ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

הצהרת הון

הצהרת הון יכולה להיות הליך טכני פשוט, אך ללא ידע מתאים – עלולה לסבך אתכם בקנסות מיותרים מול מס הכנסה.

אל דאגה! צוות משרדנו המנוסה והמקצועי בניהולה של ענת דדוש רואת חשבון ידאג לכך שהצהרת ההון שלכם תעבור בצורה חלקה ומוצלחת.

פקיד השומה נוהג לדרוש מעת לעת, בדרך כלל אחת למספר שנים, מכל נישום (עצמאיים בעלי עסקים ומנהלי חברות שכירים) הגשה של הצהרת הון, זאת בנוסף וללא קשר לכך שמוגש דוח אישי למס הכנסה על ידי כל נישום. משרדנו מסייע לנישומים לערוך ולהגיש הצהרת הון.

הצהרת הון מוגשת למס הכנסה על פי דרישתו הספציפית בלבד ומפרטת את ההון נטו, המצוי ברשות הנישום. ההון המדווח נמדד על פי העלות בפועל של הנכסים כגון דירות, מזומנים, תכניות חסכון, הלוואות שניתנו וכיוצא בזה, בניכוי התחייבויות כגון הלוואות מבנקים ומאחרים ומשכנתאות. ההפרש בין הנכסים להתחייבויות הוא ההון, אשר עליו מצהיר הנישום, הנתמך, כמובן, במסמכים נאותים לביסוס ההצהרה.

הצהרת ההון נבדקת על ידי רשויות המס בהשוואה לדוחות השנתיים המוגשים, בניכוי המס הנובע מהם. אלה משמשים אינדיקציה להכנסות נטו שנוצרו לנישום על פני השנים ובהשוואה להצהרת ההון הקודמת. כאשר נוצרים הפרשים משמעותיים, שאינם מוסברים, וזאת לאחר שנלקחו בחשבון הוצאות מחיה וכדומה. קיימים מקרים בהם מס הכנסה יטען לקיומן של הכנסות שלא דווחו ויתבע תשלום מס נוסף על ההפרש הבלתי מוסבר. מכאן חשיבותה של המקצועיות והמומחיות הנדרשת בעת עריכת הצהרת הון.

ענת דדוש רואת חשבון בעלת הידע והמומחיות הנדרשת לסיוע בעריכת הדוח על הנכסים וההתחייבויות – הצהרת הון, ויחד עם הנישום נמצא את ההסברים הטובים ביותר כדי למנוע מצבים כמתואר לעיל.

מה הצהרת הון כוללת?

עם פתיחת תיק במס הכנסה, ללא תלום במספר עובדים או עסק עצמאי של יחיד, הרי שתוכלו לצפות לדרישה של מס הכנסה להצהרת הון שמטרתו לאמת את הנכסים שלכם. הצהרת ההון מורכבת מדוח של יחיד, בני זוג או של המשפחה וכוללת רישום של כלל הנכסים של בעל התיק במס הכנסה. הפער שנוצר בין ההתחייבויות והנכסים הוא למעשה סך ההון עליו מצהירים. הדוח בודק את הגדילה של ההון לאורך תקופה מסוימת וכך משמש לבדיקה כי ההון אכן גדל בצורה סבירה.

אנשים שממלאים את הצהרת ההון בעצמם עלולים להתפתות ולייפות את אופן ההגעה של הון בלתי מוסבר לידיהם, זאת על ידי רישום חשבונאי לא עקבי, זכרו כי אלו טריקים שעלולים להוביל אתכם לחדרי החקירות. אסור בשום אופן לייפות את ההכנסות שלכם, כך על מנת שההצהרה שלכם תהיה תקינה, מדויקת וחוקית, מומלץ בחום להשתמש בעזרתו של רואה חשבון על מנת להציג את הדברים בכנות ומהימנות. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם עובדים לצד החוק ולא עוברים עליו.

טיפים לשם הכנת הצהרת הון

להלן, מספר טיפים לצורך הכנת הצהרת הון :

  • לערוך רשימה של כל רכושכם הרשום על שמכם או שם ילדכם.
  • להשוות בין הצהרות ההון הישנות לבין ההצהרה החדשה, לוודא שאין טעויות או גידולים בלתי מוסברים בהון.
  • יש לקחת בחשבון את התשלומים לביטוח לאומי בתור חלק מן ההוצאות.
  • יש לכלול פירוט מלא לגבי נסיעת בני משפחה לחו”ל.
  • יש להכניס תשלומי שכר דירה פטורים אל המקורות לגידול בהון.
  • יש להצהיר על נכסים הנמצאים בחוץ לארץ על מנת שיהיה ניתן להסביר תקבולים שהתקבלו מנכסים אלה.

קיימים מקרים בהם מס הכנסה יטען לקיומן של הכנסות שלא דווחו ויתבע תשלום מס נוסף על ההפרש הבלתי מוסבר של ההכנסות., זאת כאשר נוצרים הפרשים משמעותיים שאינם מוסברים בין הצהרות ההון השונות. מכאן חשיבותה של המקצועיות והמומחיות הנדרשת בעת עריכת הצהרת הון ומומלץ לערוך אותה אצל רואה חשבון ממשרדה של דדוש ענת.

הצהרת הון עסק, עצמאי או שכיר

לא משנה מהו הסטטוס שלך, שכיר או בעל חברה, הנך זקוק לשירותיו של רואה חשבון מיומן ומנוסה אשר יציע פתרונות יצירתיים עבור כל בעיה, יסייע בקבלת החלטות עסקיות ויבצע מעקב שוטף אחר המצב הכספי של העסק. משרדינו ישמח לנהל עבורכם באופן שוטף את הרישום החשבונאי, את הגשת הדוחות ואת ההתמודדות מול רשויות המס. יחד נוכל לקדם את האינטרסים שלכם תוך שאנו מספקים יחס אישי, ליווי צמוד וזמינות מיידית ותמידית לכל שאלה ובקשה.

המשרד מתמחה בביטול קנסות של מס הכנסה ומע”מ ומציע שירותי ביקור במשרדו של הלקוח. אנו מעניקים מחירים גמישים לכל צרכי הלקוח ועוזרים למשפחות לאזן בין הכנסות להוצאות.

מטרתה של הצהרת הון הינה להציג מול רשויות המס את ההתפתחות הפיננסית והעסקית שלנו. אכן, פתיחת עסק חדש משמשת כהגשמה עצמית עבור רבים מאתנו. עם זאת, היא דורשת מאתנו מעקב ודיווח אחר הקמתו של העסק, מחזור הכנסותיו כמו גם פרטים חשובים נוספים. חלק בלתי נפרד מהתנהלות זו כולל, לדוגמא, את הגשת ההצהרה של ההון שלכם. כדי לבצע פעולה זו כראוי, מומלץ לשתף פעולה עם ענת דדוש רואת חשבון. משרד זה מתמחה בייעוץ ובתכנון הקמתו של עסק חדש, ליווי עסקי מול הבנקים וגורמים כלכליים אחרים ועוד.

שירות מקצועי בזמינות מידית

חשיבותה של הצהרת ההון היא עצומה – בכך אין ספק. בשל כך, יש לפנות אל ענת דדוש רואת חשבון ולבקש את עזרתו של משרד זה. כך, תקבלו הרבה מעבר לייצוג פיננסי – תזכו לליווי וייעוץ מקיף, מקצועי, אדיב – ובזמינות מידית.

מידע נוסף בנושא

דו"ח הצהרת הון אצל רו"ח מקצועית ואמינה

מועד הגשת הצהרת הון הוא 120 יום ממועד דרישת ההצהרה, ובעוד שניתן למלא את הצהרת ההון באופן עצמאי, הרי שעת עבודה עם רואה חשבון תוכלו לזכות בייעוץ מקצועי ולהיות בטוחים כי כל הטיפול בהצהרת ההון מתבצע בצורה חוקית ומהימנה, כך שתוכלו לזכות בשקט הנפשי שלכם ולחזור לניהול העסק שלכם. ענת דדוש רואת חשבון יכולה להציע לכם את שירותיה בתחום ולהתאים סל שירותים המתאימים בצורה מושלמת לאופי העסק שלכם.

הצהרת הון הינה דיווח שמבצע בעל עסק לרשות המיסים בנגע לנכסים הנמצאים ברשותו בזמן מסוים. הדבר נוגע לעצמאיים ובעלי חברות כאשר גם שכירים המרוויחים סכום מסוים צריכים להעביר דיווח הצהרת הון. הצהרה זו תכלול דיווח על נכסים שונים כגון תכשיטים, רכבים, מזומן, זכיות על נכסים אחרים, פריטי אמנות וכדומה. יחד עם זאת נרשמות בהצהרת ההון גם ההתחייבויות הכוללות משכנתאות, הלוואות וחובות לאנשים וחברות. ההפרש בין השניים הוא סך ההון הכולל עליו מצהיר הנישום.

הצהר ההון הראשונה שתוגש מהווה את הבסיס לבדיקות הון שתתבקשו לעשות בשנים הבאות, לכן יש חשיבות מכרעת בכתיבה נכונה של הצהרה זו. מומלץ לעשות זאת בליווי רואה חשבון מוסמך.

הצהרת הון מס הכנסה

הצהרת הון הינה דו”ח המוגש אחת למספר שנים, ומתעד את מצב ההון של בעל התיק במס הכנסה לנקודת זמן מסוימת. הצהרת הון מאפשרת לרשויות המס כאמצעי לבדיקת הדיווחים השנתיים של עצמאים ובעלי עסקים. אך אל דאגה, לא תאלצו להתמודד לבד במערכה אל מול רשויות המס. תמיד תוכלו להיעזר בענת דדוש, רואת חשבון בעלת ניסיון רב בתחום וותק של מעל 20 שנה.

מידע חשוב על הצהרת הון

כל עסק בארץ, בין הוא קטן, בינוני או גדול, צריך לדווח לרשויות המס על הכנסותיו. במילים אחרות, הגשתה של הצהרת הון מסייעת לפקידי השומה לגלות את קיומן של הכנסות נוספות; רווחים חדשים עליהם הנישום לא דיווח במסגרת הדו”חות השוטפים. כך, ניתן יהיה ליצור תמונה מלאה ומייצגת של הכנסות העסק לאורך שנת המס.

כיצד תדעו אם גם אתם מחויבים בהגשת דו”ח זה? נציין זאת כעת: החל מעצמאים בעלי עסק מורשה או פטור ועד בעלי חברה בע”מ – על גורמים אלו להצהיר על ההון שלהם לרשויות המס. כמו כן, בעת רכישת נכסים כדוגמת רכב יקר ערך או מקרקעין, יש צורך בדיווח.

מילוי דו”ח חשוב זה מתבסס על מספר היבטים. כמו מה למשל? בין היתר, על ההיבט העסקי; החלק הכולל בתוכו את הכסף שעומד לרשותכם כמו גם סכומי הכסף שאנשים או ארגונים שחייבים לכם. כמו כן, יש להציג במסמך זה את הפרטים האישיים; פרטים הכוללים, למשל, את מצב החשבון הבנק האישי שלכם, משכנתא, רכישתן של דירות, חובות ועוד.

הצהרת הון חובה לעצמאית או שכירים

בין יתר הדיווחים שרשויות המס דורשות מנישומים שונים יש גם הצהרת הון, שהיא סיכום כל ההון והנכסים שיש לכם נכון לאותה שנה. ההצהרה נדרשת מכל מי שנחשב עצמאי או שכיר בעל שכר גבוה במיוחד ולכן יש למלא זאת בצורה נכונה. רשות מס הכנסה עוקבת אחר ההון שלנו כדי לוודא שכולו הושג כחוק ושולם עליו מס, ולכן רואת חשבון ענת דדוש מתמחה בהגשת הצהרות אלה בצורה המסודרת והנכונה ביותר, כדי למנוע מכם בעיות והסתבכות בקנסות.

מה חשוב לדעת על הצהרת הון?

  • כאשר מגישים הצהרה כזאת אחת לכמה שנים, מסכמים את כל ההון שיש לכם באותו זמן – כולל גם את סך ההלוואות, המתנות, ההכנסות, החובות וההתחייבויות שלכם וגם אילו נכסים וניירות ערך יש לכם. הכל מחושב ומעומת מול הדיווחים שלכם ולכן יש חשיבות רבה לדקדק ולדייק בכל הצהרה ובכל מסמך ודיווח שמוגשים לרשויות המס. אין דרך "להנדס" את הנתונים ולכן עדיף שאיש מקצוע יעשה זאת בשמכם ולמענכם.
  • הגשת דוח כזאת נעשית אחת לכמה שנים ולכן יש לתת למי שדואג להנהלת החשבונות הרגילה שלכם לסדר את כל הניירת ולעשות את ההצהרה נכון. הם בדרך כלל יודעים לעקוב וללקט את המסמכים הנכונים, וגם בודקים חוסר התאמות וטעויות חשבונאיות שעלולות לגרום לתשלום קנסות. אם צריך לתקן את שומת המס והגבייה שלכם בעקבות זאת הם אלה שיצטרכו לתקן זאת ולכן עדיף שהכל יעבור דרכם.
  • הצהרת הון מחייבת איסוף מסמכים ונתונים וגם תשאול שלכם כדי לוודא שלא שכחתם דבר. הרי במהלך השנים אנשים נתקלים במצבי חיים שלא תמיד ברור להם שהם מחויבים בדיווח או שזוכרים בהם כל פרט, ולכן רואה חשבון מנוסה ובקיא בניהול העסק שלכם יכול לשאול אתכם בדיוק את כל השאלות שרשויות המס ישאלו אתכם במקרה הצורך. אל תוותרו על תשאול כזה שימנע מכם הסתבכויות.

רו"ח הצהרת הון נכונה

תנו לרואת חשבון ענת דדוש להגיש הצהרת הון בשמכם וכחוק, משום שזוהי הדרך הטובה והנכונה ביותר להימנע מהסתבכות עם החוק ועם רשות המס. כך תדעו בוודאות שמילאתם את ההתחייבות הזאת על הצד הטוב ביותר מבלי לחשוש מבעיית דיווח לא נכון.

לייעוץ ללא התחייבות

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים
WhatsApp chat