ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

  ביקורת פנים

  ביקורת פנימית נעשית במטרה לוודא שנוהלי העבודה בארגון יעילים דיים וכן כדי להבטיח שתהליכי העבודה בארגון נעשים כהלכה, תוך שמירה על מספר עקרונות, לרבות בידוק פנימי, הפרדת תפקידים, שמירה על נתיבי ביקורת, עבודה מתוך כללים ונהלים מוכתבים מראש, ידועים לצוות העובדים בארגון ומיושמים באופן עקיב. זאת כדי להקשות על ביצוע מעילות או על היווצרות אי סדרים בארגון.

  לעומת ביקורת פנימית, ביקורת החשבונות החיצונית (ביקורת דוחות כספיים) שתוצרתה דוחות כספיים מבוקרים מחויבת על פי חוק ואינה בהכרח עשויה לחשוף מעילות ואי סדרים בגוף המבוקר.

  במסגרת הביקורת הפנימית, נבדקים התהליכים הפנימיים שבארגון ובכלל זה בתחומי ניהול הכספים, הנהלת החשבונות ודרכי העבודה, שלמות ומעקב אחר הנכסים בארגון, ניתוח הסיכונים אליהם חשוף הארגון, הפרדת תפקידים, רוטציות בין בעלי תפקידים, נתיבי ביקורת וכו’.

  לעיתים, מתבקשת עבודת ביקורת פנימית עם מאפיינים חקירתיים, ביקורת זו נקראת ביקורת חקירתית והיא נעשית בעיקר כאשר ישנו יסוד סביר לחשוד בקיומה של מעילה או של פעילות פנימית נגד הארגון והאינטרסים שלו ואי סדרים מכל סוג שהוא. בעוד שביקורת פנימית בוחנת תהליכים ונוהלי עבודה יעילים באופן כללי, הרי שביקורת חקירתית היא מבוססת מטרה, מאד ממוקדת ובעלת אלמנטים חקירתיים.

  לענת דדוש רואת חשבון ומשרדה שירותי הנהלת חשבונות עם ניסיון עשיר בביצוע ביקורת פנימית וביקורת חקירתית לגופים שונים ובכללם, לקוחות עסקיים, אגודות שיתופיות, מלכ”רים וכדומה.

  לייעוץ ללא התחייבות

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים