הצהרת הון

הצהרת הון יכולה להיות הליך טכני פשוט, אך ללא ידע מתאים – עלולה להפוך לסבך ביורוקרטי מול מס הכנסה.
אל דאגה! צוות משרדנו המנוסה והמקצועי בניהולה של ענת דדוש רואת חשבון ידאג לכך שהצהרת ההון שלכם תעבור בצורה חלקה ומוצלחת.

פקיד השומה נוהג לדרוש מעת לעת, בדרך כלל אחת למספר שנים, מכל נישום (עצמאיים בעלי עסקים ומנהלי חברות שכירים) הגשה של הצהרת הון, זאת בנוסף וללא קשר לכך שמוגש דוח אישי למס הכנסה על ידי כל נישום. משרדנו מסייע לנישומים לערוך ולהגיש הצהרת הון.

הצהרת הון מוגשת למס הכנסה על פי דרישתו הספציפית בלבד ומפרטת את ההון נטו, המצוי ברשות הנישום. ההון המדווח נמדד על פי העלות בפועל של הנכסים כגון דירות, מזומנים, תכניות חסכון, הלוואות שניתנו וכיוצא בזה, בניכוי התחייבויות  כגון הלוואות מבנקים ומאחרים ומשכנתאות. ההפרש בין הנכסים להתחייבויות הוא ההון, אשר עליו מצהיר הנישום, הנתמך, כמובן, במסמכים נאותים לביסוס ההצהרה.

הצהרת ההון נבדקת על ידי רשויות המס בהשוואה לדוחות השנתיים המוגשים, בניכוי המס הנובע מהם. אלה משמשים אינדיקציה להכנסות נטו שנוצרו לנישום על פני השנים ובהשוואה להצהרת ההון הקודמת. כאשר נוצרים הפרשים משמעותיים, שאינם מוסברים, וזאת לאחר שנלקחו בחשבון הוצאות מחיה וכדומה. קיימים מקרים בהם מס הכנסה יטען לקיומן של הכנסות שלא דווחו ויתבע תשלום מס נוסף על ההפרש הבלתי מוסבר. מכאן חשיבותה של המקצועיות והמומחיות הנדרשת בעת עריכת הצהרת הון.

ענת דדוש רואת חשבון בעלת הידע והמומחיות הנדרשת לסיוע בעריכת הדוח על הנכסים וההתחייבויות – הצהרת הון, ויחד עם הנישום נמצא את ההסברים הטובים ביותר כדי למנוע מצבים כמתואר לעיל.

הצהרת הון מס הכנסה

הצהרת הון הינה דו”ח המוגש אחת למספר שנים, ומתעד את מצב ההון של בעל התיק במס הכנסה לנקודת זמן מסוימת. הצהרת הון מאפשרת לרשויות המס כאמצעי לבדיקת הדיווחים השנתיים של עצמאים ובעלי עסקים. אך אל דאגה, לא תאלצו להתמודד לבד במערכה אל מול רשויות המס. תמיד תוכלו להיעזר בענת דדוש, רואת חשבון בעלת ניסיון רב בתחום וותק של מעל 20 שנה.

מה הצהרת הון כוללת?

עם פתיחת תיק במס הכנסה, ללא תלום במספר עובדים או עסק עצמאי של יחיד, הרי שתוכלו לצפות לדרישה של מס הכנסה להצהרת הון שמטרתו לאמת את הנכסים שלכם. הצהרת ההון מורכבת מדוח של יחיד, בני זוג או של המשפחה וכוללת רישום של כלל הנכסים של בעל התיק במס הכנסה. הפער שנוצר בין ההתחייבויות והנכסים הוא למעשה סך ההון עליו מצהירים. הדוח בודק את הגדילה של ההון לאורך תקופה מסוימת וכך משמש לבדיקה כי ההון אכן גדל בצורה סבירה.

אנשים שממלאים את הצהרת ההון בעצמם עלולים להתפתות ולייפות את אופן ההגעה של הון בלתי מוסבר לידיהם, זאת על ידי רישום חשבונאי לא עקבי, זכרו כי אלו טריקים שעלולים להוביל אתכם לחדרי החקירות. אסור בשום אופן לייפות את ההכנסות שלכם, כך על מנת שההצהרה שלכם תהיה תקינה, מדויקת וחוקית, מומלץ בחום להשתמש בעזרתו של רואה חשבון על מנת להציג את הדברים בכנות ומהימנות. כך תוכלו להיות בטוחים כי אתם עובדים לצד החוק ולא עוברים עליו.

עבודה מקצועית ואמינה מעל הכול

מועד הגשת הצהרת הון הוא 120 יום ממועד דרישת ההצהרה, ובעוד שניתן למלא את הצהרת ההון באופן עצמאי, הרי שעת עבודה עם רואה חשבון תוכלו לזכות ביעוץ מקצועי ולהיות בטוחים כי כל הטיפול בהצהרת ההון מתבצע בצורה חוקית ומהימנה, כך שתוכלו לזכות בשקט הנפשי שלכם ולחזור לניהול העסק שלכם. ענת דדוש רואת חשבון יכולה להציע לכם את שירותיה בתחום ולהתאים סל שירותים המתאימים בצורה מושלמת לאופי העסק שלכם.

הצהרת הון למס הכנסה