ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

  רשות המסים בדרך להסדיר את מיסוי ענף היהלומנים בישראל

  רשות המסים הודיעה כי גובשו הסכמות ביחס למיסוי הענף אשר יבשילו לידי חקיקה כבר בשנת 2017, לפיהן ירשמו יהלומים בספרי היהלומן (מאזן סוף שנה לצורכי מס) לפי עקרון העלות (למעט חריגים) וירשמו בהנהלת החשבונות לפי שיטת “המלאי התמידי”. כמו כן, נקבעו באישור משרד המשפטים עקרונות מותאמים שנועד לאפשר לנישומים מענף היהלומים להגיש בקשות לגילוי מרצון.

  רשות המסים הודיעה כי בהמשך לעבודת הוועדה לבחינת דרכי הטיפול ביהלומנים בראשותו של המשנה למנהל רשות המסים, ערן יעקב, ובעקבות דיונים והסכמות עם הבורסה הישראלית ליהלומים והתאחדות תעשייני היהלומים, גובשו הסכמות ביחס למיסויי הענף אשר יבשילו לידי חקיקה כבר בשנת 2017 לפיהן, ירשמו יהלומים בספרי היהלומן (מאזן סוף שנה לצרכי מס) לפי עקרון העלות (למעט חריגים) וירשמו בהנהלת החשבונות לפי שיטת “המלאי התמידי”. כמו כן נקבעו באישור משרד המשפטים עקרונות מותאמים שנועד לאפשר לנישומים מענף היהלומים להגיש בקשות לגילויי מרצון במסגרת הנוהל שפרסמה הרשות בספטמבר 2014 ושתוקפו עומד להסתיים בסוף השנה.

  משה אשר, מנהל רשות המסים: “הסדרת מיסוי הענף מהווה פריצת דרך משמעותית ביצירת דווחים שקופים ומהימנים של היהלומנים, תוך תשלום מס אמת. הישג זה הוא פרי עבודה מאומצת של הוועדה ברשות המסים ששקדה על המדוכה והגישה החיובית של נציגי ענף היהלומנים בדיונים שנרתמו לצורך בקביעת מציאות חדשה בתחום עיסוקם”.

  נשיא בורסת היהלומים, יורם דבש: “אנו שמחים על ההסכם ההיסטורי שנחתם. בחודשים האחרונים פעלנו מול רשות המסים בשיתוף פעולה ובשקיפות מלאה. כל רצוננו הוא לנהל ספרים ולשלם מס כמו כל בעלי העסקים האחרים בישראל. המהלך המשותף עם רשות המסים הוא מהפכני, בבחינת WIN-WIN הן למדינה והן לענף היהלומים, שמפרנס אלפי משפחות”.

  הצורך בטיפול פרטני לענף היהלומים ואבני החן נובע מהמאפיינים הייחודיים והספציפיים של הענף ובין היתר מאמצעי התיעוד הקבועים כיום בפקודה ובתקנות מכוחה. הוועדה ברשותו של ערן יעקב למדה במשך תקופה ארוכה את הענף על היבטיו השונים תוך קיום הידברות עם נציגיו. המלצות הוועדה מתייחסות ובין היתר לצורך בעדכון התחשיב לענף היהלומים, תיקוני חקיקה ראשיים ומשניים, וייעול הליך הביקורת.

  במסמך עקרונות שגובש, נקבע כי במסגרת נוהל הגילוי מרצון שמפעילה הרשות, יתאפשר לנישומים מענף היהלומים לתקן את דיווחיהם שהוגשו בעבר ולהתחייב במס בהתאם. המסמך נועד להוות כלי עזר לפקיד השומה ביישום נוהל הגילוי מרצון בענף היהלומנים ובקביעת חבות המס שתחול במישור האזרחי. יודגש כי ככלל, התנאים והמגבלות הקבועים בנוהל ובהוראת השעה על בקשות לגילוי מרצון מיום 07/09/2014, יחולו גם ביחס לנוהל הגילוי מרצון בענף היהלומנים.

  לייעוץ ללא התחייבות

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים