ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

  על הכוונת של רשות המסים: מעלימי מס מהשכרת דירות לטווח קצר

  כ-33% מבעלי דירות להשכרה קצרת טווח שנבדקו לא רשמו הכנסות

  רשות המסים ערכה מבצע ביקורת נוסף בקרב משכירי דירות, בדגש על השכרה לטווח קצר באמצעות אתרי אינטרנט כדוגמת AIRBNB. במסגרת המבצע, נערכו 58 ביקורות בתל אביב, בירושלים, בחיפה ובאילת שהעלו כי 33% מבעלי הדירות לא דיווחו על הכנסותיהם. למבצע קדמה הכנה שכללה, בין היתר, ביצוע הזמנות באינטרנט ואיתור בעלי הבתים. בתקופה הקרובה מתוכננים מבצעים נוספים בענף זה, במסגרתם יאותרו בעלי דירות להשכרה לטווח קצר ותיערך להם ביקורת על ידי מס הכנסה.

  בתל אביב, נתגלו 6 בעלי דירות המשכירים דירותיהם לטווח קצר באמצעות האתרים AIRBNB ו-BOOKING, אשר לא דיווחו על הכנסותיהם לרשות המסים. אחד מבעלי הדירות, המשכיר דירת יוקרה לא דיווח על הכנסה של 135,000 ש”ח. תגובת בעל הדירה “אני מדווח לפי 10%, לא ידעתי שמדובר בהכנסה עסקית”. בדיקה שנערכה במשרד השומה לבעלת דירה המושכרת לטווח קצר העלתה כי היא אינה מנהלת כלל ספרים ולא רשמה הכנסות של כ-25,000 ש”ח.

  בירושלים, מצאו המבקרים 4 בעלי דירות המשכירים דירותיהם לטווח קצר באמצעות אתרי האינטרנטAIRBNB ו-BOOKING אשר לא דיווחו על הכנסותיהם לרשויות המס. אחד המשכירים הינו תושב חוץ, המשכיר דירת יוקרה, אשר לא דיווח על הכנסה של 144,000 ש”ח. תגובת בעל הדירה “התכוונתי לפתוח תיק ולדווח”. בחיפה, נבדקו בעלי חדרים בבית מלון, המשכירים אותם לתקופות קצרות, ונתגלה כי 5 מהם לא דיווחו על הכנסותיהם לרשויות המס. רוב המשכירים טענו “לא ידענו שצריכים לדווח”.

  אחד מבעלי הבתים באילת שנתגלה לגביהם כי הם לא רושמים הכנסות, מציע ב-AIRBNB ו-BOOKING 2 וילות להשכרה קצרת טווח על בסיס תשלום יומי שנע בין 1000 ש”ח ל- 3000 ש”ח. כמו כן, לא פתח בעל הווילות תיק ברשות המסים בתירוץ “אני חולה, אין לי כוח”.

  כל המקרים הועברו לטיפול משרדי השומה ומשרדי החקירות הרלוונטיים.

  בברכה

  רשות המסים בישראל

  לייעוץ ללא התחייבות

  השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

   חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים