ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

מיסוי על משיכה מקופת גמל בגיל פרישה

נישום בן 67 בגיל פרישה ושחרר את קופת הגמל, תגמולים ופיצויים. תקופת ההפקדות היתה מ – 4/2002 עד 10/2013.

נשאלת השאלה: האם שחרור כספי התגמולים חייבים במס או פטורים ממנו?

והתשובה היא כדלהלן:

עפ”י תיקון 171 לפקודת מ”ה (נוסח חדש), התשכ”א-1961 (להלן “הפקודה”), כפסים שנמשכו מקופת גמל ואינם משיכה שלא כדין פטורים ממס. במקרה זה, מאחר שהכספים נמשכו לאחר גיל פרישה, הרי כספים שהופקדו עד ליום 31/12/2007 והרווחים שהצטברו עליהם – פטורים ממס.

כפסים שמקורם לאחר יום 1/1/2008 והרווחים עליהם, שנמשכו באופן חד פעמי, נחשבים להיוון קצבה וחייבים במס עפ”י המס השולי של העובד וכפוף לזיכויים האישיים שהנישום זכאי להם ולהוראות הפטור החלות על קצבה עפ”י סעיף 9א’ לפקודה, המתחשבות בפיצויים שמשך, בגובה הקצבה שהוא מקבל בפטור וכו’

לייעוץ ללא התחייבות

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים
WhatsApp chat