ענת דדוש רואת חשבון
לשקט הנפשי שלך יש בית
כי מקצועיות זו הדרך!!!

לקביעת פגישת ייעוץ

דוח שנתי מס הכנסה

בעלי עסקים בארץ מחויבים להגיש דוח שנתי מס הכנסה. רשות המיסים הוציאה הנחיה כי מדי שנת מס, עצמאיים או בעלי חברות צריכים לספק דו”ח שנתי המציג את גובה הכנסותיהם. בהתאם לדיווח זה, עובדים אלו יידעו האם הם מחויבים במס נוסף – או שמא הם זכאים להחזרים כאלו ואחרים. בשל חשיבותו של דו”ח זה, מומלץ לפנות אל ענת דדוש רואת חשבון. עובדי משרד זה יסייעו לכם בדיווח מפורט. כמו כן, צוות מומחים אלו יסייעו לכם בנושאים אחרים כדוגמת הנהלת חשבונות שוטפת, בקרת תקציבים ועוד.

דוח שנתי מס הכנסה: מה חשוב לדעת?

ניהול עסק או חברה הוא לא עניין של מה בכך. אכן, יציאה לדרך עצמאית מבחינה עסקית מחזיקה ביתרונות רבים – כאשר במרכזם עומדת היכולת לקבוע את מלוא ההחלטות. בשלב זה חשוב להדגיש כי משימות ניהול העסק בפועל דורשת מחויבות רבה, סבלנות ובעיקר – ביצוע שלל המשימות הפיננסיות. למה הכוונה? רשות המיסים, לדוגמא, קבעה מספר נהלים לפיהם על עובד עצמאי או בעל חברה צריך להגיש דו”חות מדי שנת מס. דו”חות אלו כוללים, בין היתר, את הגשתו של הדו”ח השנתי.

כאשר אנו מדברים על דוח שנתי מס הכנסה, הכוונה היא למסמך בו בעלי העסק מדווחים על הכנסותיהם מתחילתה של שנת המס ועד סופה. את הדו”ח עצמו נהוג להגיש סביבות חדש אפריל-מאי העוקבים של אותה שנת המס שהסתיימה. במידה ובעל העסק איננו יכול זאת במועד הדרוש – יש לבקש הארכה.

כדי להגיש דו”ח זה בפועל, מומלץ לפנות אל רואה חשבון מומחה. שיתוף פעולה זה יסייע למלא את הטפסים והנספחים הנלווים בהתאם להנחיות – ולהגיש אותם לפקיד השומה. בהתאם לדיווח, ניתן יהיה להבין האם שולם פחות מס ממה שנדרש או יותר ממנו. כך, תוכלו לדעת האם אתם זכאים להחזרים או שמא אתם מחויבים בתשלום נוסף.

דוח שנתי מס הכנסה לעצמאים

שיתוף פעולה מול רשויות המס יוביל להצלחה עסקית – בכך אין ספק. בהתאם, כדי שתוכלו להתנהל כראוי, מומלץ ליצור קשר עם ענת דדוש ראות חשבון – אשר תשמח לענות על שאלותיכם במקצועיות רבה.

הגשת דוח שנתי מס הכנסה

דוח שנתי מס הכנסה מסדיר את הזכויות והחובות של בית העסק אל מול רשויות המס השונות. אחת לשנה עליכם להגיש דוח המרכז את כל הפעולות הכלכליות שהתבצעו באותה השנה, רווחים, הפסדים, הכנסות והוצאות. דוח שנתי מס הכנסה צריך להכיל גם את כל תשלומי המס ששילמתם במסגרת ניכוי במקור. ענת דדוש היא רואת חשבון בעלת ניסיון של מעל 20 שנה במקצוע ויכולה לספק את שירותי החשבונאות מלאים לבית העסק שלכם הכוללים גם הגשת דוח שנתי למס הכנסה.

דוח שנתי מס הכנסה – למה כדאי להיעזר ברואה חשבון?

  • במהלך השנים האחרונות, נוספו עדכונים ושינויים שונים בדוחות השנתיים, כך שעבודה עם רואה חשבון מאפשרת לכם ליהנות מהידע המעודכן ביותר בנוגע לנהלים החדשים ולדרישות של רשויות המס, כך יביא לידי דוח שעומד בפני כל דרישות החוק.
  • דוח שנתי מס הכנסה מדווח ישירות לביטוח לאומי, דבר האומר כי יש השלכות ממשיות לדוח הזה והוא משפיע גם על קצבות של מילואים, חופשות לידה הנחות בארנונה וגני ילדים ועוד.
  • זכרו כי השירות שמשרד רואה חשבון מקצועי מעניק לכם יכלול טיפול בדוח השנתי מתחילתו ועד סופו. רואה החשבון יאסוף את כל הניירת הדרושה, כך שתוכלו להיות רגועים כי העבודה החשובה הזו נמצאת בידיים מהימנות ואחראיות. ואתם, תוכלו לא להתעסק בבירוקרטיה מעייפת.
  • בזמן שרוב האנשים שלא נעזרים ברואי חשבון להגשת דוח שנתי מס הכנסה עלולים להתעכב בהגשתו ו”לזכות” בקנסות, הרי שבעת עבודה לצד רואה חשבון מיומן, הדוחות יוגשו בזמן ואתם אף יכולים ליהנות מתשלום מס מופחת.

דוח שנתי מס הכנסה לשכיר – אל תחכו לרגע האחרון

העצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל בכל הקשור לדוח שנתי מס הכנסה הוא לא לחכות לדקה ה-90. הרי שכשפועלים בלחץ עלולות לקרות טעויות אנוש שעלולות להוביל להוצאות כספיות מיותרות. ענת דדוש רואת חשבון ממליצה על התחלה של הכנת הדוח השנתי מספר חודשים לפני מועד ההגשה הסופי שלו, דבר זה יאפשר מספיק זמן למציאת כל המסמכים הדרושים , כך שההגשה של הדוח תתבצע בצורה מהירה וכל התהליך יהפוך ליעיל יותר.

לייעוץ ללא התחייבות

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

חברה לעיצוב ובניית אתרים חברה לעיצוב ובניית אתרים
WhatsApp chat